Hürriyet Haber

Translate


Turkay Metal Kayseri olarak lazer kesim işlerimizi en uygun fiyat ve en yüksek kalitede yapmaya çalışan firmamız lazer kesiminde Kayseri'de bir numara olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. yeni kurulan Lazer Kesim Makinamız TruLaser3030 Basic adition ile size en uygun fiyat tarifesini oluşturacak olan firmamızın irtibat bilgileri :

Organize sanayi Bölgesi 21. Cadde No : 1 – E KAYSERİ

Tel : 0352 321 25 55
Fax : 0352 321 15 45

Göndereceğiniz çizimler ve fiyat teklifleri için e-mail adresimiz :

lazer@tekistractor.com

e-mail : huseyin.yilmaz13@gmail.com

sizlere hizmet vermek bizler için büyük onurdur. hedefi; yüksek kalite, düşük fiyat, müşteri memnuniyeti olan firmamız sizlerle çalışmaktan onur duyar.

Turkay Metal Satış Temsilcisi

Hüseyin YILMAZ
0554 288 89 75

18 Temmuz 2012 Çarşamba

Lazer Kesimi Nasıl Yapılır ?

Lazer kesimin en büyük avantajı bilgisayar ortamında yapılan çizimler neticesinde kesim yapılmasıdır. Özellikle outocad programı ile yapılan çizimler neticesinde kesilen ürünler sıfır hata ile ve az maliyet avantajı sağlamaktadır.  


Karbondioksit lazer tezgahlarında lazer, karbondioksit gazına elektrik akımı verilerek oluşturulur. Bunun yanında kullanılan azot ve helyum gazı düşük verimde olan karbondioksit lazerine eklenerek verim %30 arttırılmaktadır. Lazer karışım oranı CO/N=0,81, He ise ==> 1′dir (2,3). Lazer ışının tezgahın rezonatör bölümünde cam tüpleri içinde 10 M2′ye yakın mesafe kateder. Bu tüplerden gaz geçerken iki ucu arasından elektrik akımı verilerek lazer oluşturulur. Lazerin bir ışın olması sebebiyle aynalar sayesinde yönleri değiştirilebilmektedir. En son olarak lazer ışını kesme kafasına gelmekte burada kesme işlemi yapılmaktadır. Lazer oluşumu için kullanılan gaz silindirlerinin makinaya mesafesi ise en fazla 10 m kadar olmalıdır. Uygulama basıncı 6-10 bar’dır.


Sonuç olarak geleceğin teknolojisi lazer kesim Turkay Metal Kayseri'de Organize Sanayi Bölgesi 21. Cadde No : 1 - E adresinde hizmetinizde. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder